SONY

menu
Search button in the site

Open the search area of the siteく

#DiscoverWithAlpha Instagram Photo Contest

Instagramová fotografická soutěž s řadou Sony Alpha

#DiscoverWithAlpha

Pro tvůrce se během posledních několika měsíců obrátil život vzhůru nohama. To mnohým z nich však nezabránilo ve zdokonalování dovedností v oblasti fotografování doma nebo na zahradě. Mnoho tvůrců se nyní navíc chystá prozkoumat místní oblasti, nebo dokonce vzdálenější místa. Svět se nadále může měnit. Objevování a kreativita však nadále zůstávají jádrem všeho, co děláme! Pojďme se jako komunita tedy spojit a sdílet, co jsme objevili, co jsme se naučili a co jsme vytvořili.

Společnost Sony Europe pořádá soutěž pro uživatele fotoaparátů řady Sony Alpha. Chcete-li se zúčastnit, sdílejte své nejlepší fotografie prostřednictvím Instagramu s hashtagem #DiscoverWithAlpha.

Příspěvky budou hodnoceny na základě kreativity, originality a emocionálního dopadu. Vítězové budou vyhlášeni na webových stránkách společností skupiny Sony a na kanálech sociálních médií.

Vítězné fotografie z Evropy se také zúčastní globální soutěže, která bude zahrnovat příspěvky z celého světa.

Odešlete své fotografie a získejte šanci vyhrát fantastické ceny!

Níže naleznete úplné znění podmínek.

Příspěvek do soutěže

1)	Sledujte na Instagramu účet @Sony.Alpha_photocontest 2)	Nahrajte své fotografie na Instagram s hashtagy pro příspěvky uvedené níže a zúčastněte se soutěže

Téma

#DiscoverWithAlpha

Objevujte, učte se a tvořte s řadou Sony Alpha

Na předmětu nezáleží, stačí, aby fotografie zobrazovala nadšení z objevování a učení z vašeho pohledu v tomto nelehkém období. Může to být fotografie v interiéru, inspirace z procházky okolo domova nebo v lese, prosté věci, které vás činí šťastnými, rodinný portrét, snímek domácího mazlíčka, makrofotografrie nebo cokoli jiného, co vás inspirovalo.

Hashtagy pro příspěvky

Nahrajte své fotografie na Instagram během období trvání kampaně s následujícími hashtagy:
*V období trvání kampaně nahrajte nový příspěvek s příslušným hashtagem.

1. #DiscoverWithAlpha
2. #název země_ILC (s uvedením jednoho z hashtagů země, které vidíte níže)
3. #Název modelu Sony Alpha (např. #a7RM3, #a6400, #a9)
4. #Název modelu objektivu (např. #SEL24105G, SEL85F14GM) *můžete uvést všechny objektivy, včetně objektivů od jiných výrobcůnež od společnosti Sony

Seznam platných hashtagů zemí:

Německo: #DE_ILC
Velká Británie: #UK_ILC
Francie: #FR_ILC
Itálie: #IT_ILC
Španělsko: #ES_ILC
Nizozemsko: #NL_ILC
Švýcarsko: #CH_ILC
Polsko: #PL_ILC
Norsko: #NO_ILC
Rakousko: #AT_ILC
Švédsko: #SE_ILC
Belgie: #BE_ILC
Dánsko: #DK_ILC
Finsko: #FI_ILC
Řecko: #GR_ILC
Rumunsko: #RO_ILC
Estonsko: #EE_ILC
Litva: #LT_ILC
Lotyšsko: #LV_ILC
Maďarsko: #HU_ILC
Portugalsko: #PT_ILC
Bulharsko: #BG_ILC
Irsko: #IE_ILC 
Lucembursko: #LUX_ILC
Česká republika: #CZ_ILC
Slovensko: #SK_ILC
Turecko: #TR_ILC

(Například: #DiscoverWithAlpha #UK_ILC #a6400 #SEL24105G)

Informace o příspěvcích

Období trvání soutěže

Od 22. července 2020
do
půlnoci 31. srpna 2020 (SEČ)

Průběh soutěže

Krok 1: Účast v soutěži

Je nutné, abyste si před účastí v soutěži přečetli úplné znění podmínek – pokud se zúčastníte soutěže, předpokládá se, že s podmínkami souhlasíte. Pro účast postupujte podle kroků uvedených pod názvem Příspěvek do soutěže, a to do půlnoci 31. srpna 2020 (SEČ).

Krok 2: Kontaktování účastníků na seznamu

Účastníci ze seznamu budou kontaktováni prostřednictvím zpráv Instagram Direct z instagramového účtu @alphauniversebysony.eu do konce září 2020 a budou požádáni, aby zaslali své fotografie s originálními daty EXIF v rámci určeného období.
*Pokud do 3. dnů ode dne kontaktování neobdržíme žádnou odpověď, má se za to, že účastník odstoupil od soutěže.
**Upozorňujeme, že budou kontaktováni pouze účastníci na seznamu.

Krok 3: Vyhlášení vítězů v rámci Evropy

Vítězové v rámci Evropy budou vyhlášeni koncem září 2020 prostřednictvím e-mailu Sony Europe. Vítězné fotografie z Evropy mohou být sdíleny prostřednictvím instagramového účtu @alphauniversebysony.eu a dalších účtů společností skupiny Sony na sociálních médiích.

Krok 4: Vyhlášení globálních vítězů

Celosvětoví vítězové budou vybráni z vítězných příspěvků z jednotlivých oblastí a vyhlášeni do poloviny října 2020 na instagramových účtech @Sony.Alpha_photocontest a také na účtech na sociálních médiích a webových stránkách společností skupiny Sony.

Krok 5: Odeslání cen

Vítězové v rámci regionu i globální vítězové budou informováni prostřednictvím zpráv Instagram Direct z instagramového účtu @alphauniversebysony.eu a budou požádáni o poskytnutí kontaktních údajů včetně adresy pro odeslání cen.

Odměny a ceny

Ceny pro vítěze v rámci Evropy: 3 osoby

Vítězové budou odměněni těmito cenami:

1. místo (1 osoba)
Sada fotoaparátu Alpha 7 III K s výměnnými objektivy ILCE-7M3K (přibl. hodnota 2200 EUR / 2000 GBP)
2. místo (1 osoba)
Sada fotoaparátu Alpha 6600 M s výměnnými objektivy ILCE-6600M (přibl. hodnota 1900 EUR / 1400 GBP)
3. místo (1 osoba)
Sada fotoaparátu Alpha 6100 L s výměnnými objektivy ILCE-6100 (Lpřibl. hodnota 850 EUR / 750 GBP)

Ceny pro globální vítěze: 5 osob

Všech 5 globálních vítězů získá digitální fotoaparát s výměnnými objektivy Alpha 7R IV společně s objektivem řady Sony G Master dle vlastního výběru z níže uvedeného seznamu.

Fotoaparát s výměnnými objektivy Alpha 7R IV ILCE-7RM4
Níže uvádíme seznam objektivů řady Sony G Master, ze kterých si vítězové mohou vybrat:
FE 16-35mm F2.8 GM SEL1635GM
FE 24mm F1.4 GM SEL24F14GM
FE 24-70mm F2.8 GM SEL2470GM
FE 85mm F1.4 GM SEL85F14GM
FE 70-200mm F2.8 GM OSS SEL70200GM
FE 100mm F2.8 STF GM OSS SEL100F28GM
FE 135mm F1.8 GM SEL135F18GM

Obchodní podmínky:

NENÍ POTŘEBA NIC KUPOVAT

 1. Promotér Instagramové fotografické soutěže Sony Alpha Discover with Alpha (dále jen „Soutěž“) je společnost Sony Europe B.V., sídlem na The Heights, Brooklands, Weybridge, Surrey, KT13 0XW, Spojené království (dále jen „Sony“). Soutěž není sponzorována, podporována ani spravována platformou Instagram, ani k ní není přidružena. Platforma Instagram je tímto zcela zproštěna všech závazků vůči jednotlivým účastníkům této soutěže.
 2. Soutěže se mohou zúčastnit jednotlivci starší 18 let, kteří mají osobní účet na platformě Instagram a jsou obyvateli Německa, Velké Británie, Francie, Itálie, Španělska, Nizozemska, Švýcarska, Polska, Norska, Rakouska, Švédska, Belgie, Dánska, Finska, Řecka, Rumunska, Estonska, Litvy, Lotyšska, Maďarska, Portugalska, Bulharska, Irska, Lucemburska, České republiky, Slovenska a Turecka. (dále jen „Oprávněné země“). Zaměstnanci společností skupiny Sony a jejich rodinní příslušníci nejsou oprávněni k účasti v soutěži.
 3. Soutěž bude zahájena 22. července 2020 a skončí o půlnoci 31. srpna 2020 (SEČ) (dále jen „Období trvání soutěže“)
 4. Pro přihlášení k Soutěži musíte splnit následující kroky:

  Krok 1: sledujte účet @Sony.Alpha_photocontest na Instagramu;

  Krok 2: nahrajte na svůj instagramový účet fotografii, kterou jste osobně pořídili pomocí fotoaparátu řady Sony Alpha a přidejte tyto hashtagy:
  #DiscoverWithAlpha
  #country_ILC (který podle seznamu uvedeného níže doplníte kódem země vašeho trvalého pobytu),
  #Sony Alpha název modelu fotoaparátu (např. #a7RM3, #a6400, #a9)
  #Název modelu objektivu (např. #SEL24105G, SEL85F14GM) * můžete uvést všechnyobjektivy, včetně objektivů od jiných výrobců než od společnosti Sony

  *V období trvání kampaně nahrajte nový příspěvek s příslušným hashtagem.

  Seznam platných hashtagů zemí:
  Německo: #DE_ILC
  Velká Británie: #UK_ILC
  Francie: #FR_ILC
  Itálie: #IT_ILC
  Španělsko: #ES_ILC
  Nizozemsko: #NL_ILC
  Švýcarsko: #CH_ILC
  Polsko: #PL_ILC
  Norsko: #NO_ILC
  Rakousko: #AT_ILC
  Švédsko: #SE_ILC
  Belgie: #BE_ILC
  Dánsko: #DK_ILC
  Finsko: #FI_ILC
  Řecko: #GR_ILC
  Rumunsko: #RO_ILC
  Estonsko: #EE_ILC
  Litva: #LT_ILC
  Lotyšsko: #LV_ILC
  Maďarsko: #HU_ILC
  Portugalsko: #PT_ILC
  Bulharsko: #BG_ILC
  Irsko: #IE_ILC 
  Lucembursko: #LUX_ILC
  Česká republika: #CZ_ILC
  Slovensko: #SK_ILC
  Turecko: #TR_ILC
  (např. #DiscoverWithAlpha #UK_ILC #a6400 #SEL24105G)
 5. Zaslané fotografie musejí být pořízeny fotoaparátem řady Sony Alpha. Pro účast v soutěži musí být váš účet na Instagramu veřejný. Po nahrání fotografií musejí tyto fotografie zůstat nahrány na vašem účtu na Instagramu do konce Období trvání soutěže, která je uvedena v části 3 výše, v opačném případě váš příspěvek nebude uznán.
 6. Nahráním fotografií v souladu s částí 4 výše a účastí v Soutěži se bude předpokládat, že účastníci přijímají Pravidla soutěže a podmínky a jednají v souladu s nimi. Jakékoli další pokyny k účasti od společnosti Sony a pokyny, které budou nahrány na tyto webové stránky či na účet na Instagramu @Sony.Alpha_photocontest, budou součástí Pravidel soutěže.
 7. Fotografie by měly být spojeny s tématem uvedeným na stránce promoakce a měly by být pořízeny s využitím výhod funkcí fotoaparátu řady Sony Alpha. Počet fotografií, které můžete nahrát, není nijak omezen, ale každá fotografie musí být jedinečná a musí splňovat tyto podmínky.
 8. Fotografie, které jsou upraveny pomocí jakéhokoli softwaru pro úpravy snímků nebo podobných programů, budou uznány. Účastník se zaručuje, že úprava fotografie byla provedena prostřednictvím legálně nabytého softwaru.
 9. Účastníkům není povoleno označovat ani nahrávat jakýkoli hanlivý, urážlivý, nemravný, pornografický, rouhavý, výhružný nebo nezákonný materiál (u fotografií ani souvisejících komentářů/tagů) nebo jakýkoli materiál, který by mohl způsobit nebo vést k chování, které by mohlo být považováno za trestný čin nebo být příčinou občanskoprávní odpovědnosti nebo jakýmkoli jiným způsobem porušit zákon nebo podmínky používání služby Instagram. Účastníci nesmějí nahrávat fotografie, které obsahují vodoznaky, poznámky o autorství nebo jakékoli značky třetích stran.
 10. Společnost Sony posoudí všechny způsobilé příspěvky, které budou nahrány do služby Instagram během Období trvání soutěže a fotografie budou hodnoceny na základně výhradního uvážení společnosti Sony podle úrovně kreativity, originality a vizuálního/emočního dopadu snímku. Seznam příspěvků bude vybrán společností Sony na základě předchozích kritérií a finální rozhodnutí vítězných příspěvků bude učiněno nezávislým porotcem. Tato rozhodnutí budou konečná a závazná.
 11. Účastníci, kteří odeslali potenciálně vítězné příspěvky, budou kontaktováni prostřednictvím zpráv Instagram Direct z instagramového účtu @alphauniversebysony.eu a budou požádáni, aby poskytli svá data EXIF související s vybranými fotografiemi, aby bylo dokázáno dodržení požadavků účasti. Společnost Sony bude následně kontaktovat potenciální vítěze prostřednictvím e-mailu s pokyny ohledně udělení cen. Pokud potenciální vítěz neodpoví a nevyhoví pokynům původní zprávy Instagram Direct do tří (3) dnů, nebo pokud data odhalí, že fotografie nevyhovují těmto podmínkám, nebude mít účastník nárok na obdržení ceny a bude zvolen jiný vítěz. Budou kontaktováni maximálně tři (3) náhradní vítězové.
 12. Budou vybrány tři vítězné příspěvky. První z nich obdrží následující cenu: (1 osoba): Sada fotoaparátu Alpha 7 III K s výměnnými objektivy (ILCE-7M3K) (přibl. hodnota 2200 EUR / 2000 GBP), 2. místo (1 osoba) Sada fotoaparátu Alpha 6600 M s výměnnými objektivy (ILCE-6600M) (přibl. hodnota 1900 EUR / 1400 GBP), 3. místo (1 osoba): Sada fotoaparátu Alpha 6100 L s výměnnými objektivy (ILCE-6100L) (přibl. hodnota 850 EUR / 750 GBP).
 13. Ceny není možné nahradit hotovostí ani kreditem. Ceny nejsou vyměnitelné ani převoditelné. Pokud cena (ceny) nebudou z jakéhokoli důvodu k dispozici, společnost Sony si vyhrazuje právo poskytnout náhradní cenu odpovídající hodnoty.
 14. Vítězové budou plně a výhradně zodpověděni za jakoukoli individuální daňovou povinnost vyplývající z přijetí cen(y) a přijetím ceny vítězové souhlasí s tím, že společnost Sony bude zproštěna této povinnosti.
 15. Vítězové v rámci Evropy budou do konce září 2020 kontaktováni prostřednictvím instagramového účtu @alphauniversebysony.eu a ceny budou vítězům odeslány začátkem října 2020, bez jakýchkoli nákladů pro vítěze. Ceny budou doručeny pouze na adresy v rámci Oprávněných zemí uvedené v části 2 výše.
 16. Všechny vítězné příspěvky budou společně s vítězi z ostatních oblastí automaticky přihlášeny do další globální soutěže o ceny (dále jen „Globální soutěž“) a získají šanci vyhrát následující dodatečné ceny:
  V Globální soutěži bude vybráno 5 vítězných příspěvků. Každý z vítězů obdrží následující ceny:
  Jeden fotoaparát Alpha 7R IV s výměnnými objektivy (ILCE-7RM4) (přibl. hodnota 4000 EUR /3400 GBP)
  Navíc: Jeden objektiv podle výběru vítěze z řady objektivů Sony G Master uvedených níže;
  – FE 16-35mm F2.8 GM (SEL1635GM) (přibl. hodnota 2300 EUR / 2000 GBP)
  – FE 24mm F1.4 GM (SEL24F14GM) (přibl. hodnota 1500 EUR / 1350 GBP)
  – FE 24-70mm F2.8 GM(SEL2470GM) (přibl. hodnota 1950 EUR / 1800 GBP)
  – FE 85mm F1.4 GM (SEL85F14GM) (přibl. hodnota 1680 EUR / 1500 GBP)
  – FE 70-200mm F2.8 GM OSS (SEL70200GM) (přibl. hodnota 2470 EUR / 2300 GBP)
  – FE 100mm F2.8 STF GM OSS (SEL100F28GM) (přibl. hodnota 1440 EUR / 1100 GBP)
  – FE 135mm F1.8 GM (SEL135F18GM) (přibl. hodnota 1700 EUR / 1600 GBP)
 17. Globální soutěž bude hodnocena skupinou porotců zvolených společností Sony Imaging Products & Solutions Inc. v Japonsku, včetně minimálně jednoho nezávislého porotce. Vítězné příspěvky budou zvoleny na základě celkové kompozice a kreativity/originality fotografie. Kromě oznámení pro vítěze nebudou přijímány žádné dotazy ohledně příspěvků a výběru vítězů.
 18. Vítězové celosvětové soutěže budou kontaktováni prostřednictvím zpráv Instagram Direct z instagramového účtu @alphauniversebysony.eu. Vítězné příspěvky budou vyhlášeny na instagramovém účtu @Sony.Alpha_photocontest do poloviny října 2020 a ceny budou odeslány koncem října 2020.
 19. Přihlášením fotografií do Soutěže se účastník zaručuje, že: (1) fotografie plně vyhovují pravidlům soutěže a těmto podmínkám; (2) fotografie jsou originálními fotografiemi, které pořídil účastník použitím fotoaparátu řady Sony Alpha; (3) účastník vlastní všechna práva (včetně autorských práv) fotografie (fotografií) (4) fotografie neporušují práva žádné třetí strany (včetně práva na publicitu, soukromí a všech dalších odpovídajících práv osob) a že získali povolení použít snímek každé osoby zobrazené na všech odeslaných fotografiích. Účastník bere na vědomí, že odesílání snímků ze zdrojů třetích stran (včetně např. jiných webových stránek nebo blogů) je zakázáno a použití takových fotografií bez povolení může vést k porušení autorských práv.
 20. Příspěvky mohou být vyloučeny a ceny mohou být anulovány, pokud společnost Sony opodstatněně určí, že došlo k porušení požadavků účasti, těchto podmínek nebo veřejného pořádku a etiky.
 21. Účastník poskytuje společnosti Sony neodvolatelné, nevýhradní a bezplatné povolení kopírovat, měnit, upravovat, přizpůsobovat, publikovat, reprodukovat, předvádět, distribuovat nebo jakkoli jinak používat odeslané fotografie prostřednictvím veškerých online médií v Evropě po dobu následující po účasti v Soutěži do 31. srpna 2022 (včetně práva udělit povolení ostatním společnostem skupiny Sony). Především účastník bere na vědomí a souhlasí s tím, že odeslané fotografie mohou být publikovány na webových stránkách a účtech na sociálních médiích skupiny Sony, a že společnost Sony smí fotografie upravovat nebo pozměnit (např. oříznutím nebo doplněním snímku, přidáním hudby či zvukových efektů). Jakékoli další použití fotografií bude předmětem dohody s účastníkem. Účastník se zaručuje, že vlastní nezbytná práva pro udělení povolení uvedených v této doložce. Účastník souhlasí s tím, že se zříká všech morálních práv týkajících se použití odeslaných fotografií.
 22. Společnost Sony nepřijímá žádnou odpovědnost související s publikováním odeslaných fotografií a účastník bude výhradně zodpovědný za řešení jakýchkoli sporů s třetími stranami týkajících se fotografií, které odeslali, a to na vlastní náklady. Účastník souhlasí s tím, že společnosti Sony, jejím přidruženým společnostem, ředitelům, zaměstnancům a agentům poskytne náhradu škody a zbaví je odpovědnosti týkající se veškerých nároků, škod, ztrát, nákladů nebo výdajů všeho druhu jakkoli vyplývajících v souvislosti s jeho/její účastí v této Soutěži, včetně použití odeslaných fotografií společností Sony a účastníkova přijetí nebo použití cen.
 23. Společnost Sony nečiní žádná explicitní ani implicitní prohlášení ani záruky týkající se této Soutěže nebo cen, kromě těch, které jsou výslovně uvedeny v těchto podmínkách. Společnost Sony nebude odpovědna za žádné technické chyby nebo chyby ve službě Instagram, které by mohly zamezit účastníkovi v účasti v Soutěži nebo v příjmu či odeslání přímých zpráv. Společnost Sony nemá snahu o zproštění odpovědnosti za smrt nebo újmu na zdraví způsobených vlastní nedbalostí.
 24. Společnost Sony smí kdykoli bez předchozího upozornění zrušit, pozastavit, odložit nebo změnit trvání soutěže.
 25. Osobní údaje účastníků budou zpracovány v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů společnosti Sonya budou využity pouze za účelem administrativy a propagace, včetně komunikace týkající se Soutěže, správy příspěvků, odeslání cen, zobrazení vítězných příspěvků a za doprovodnými účely těchto činností.
 26. Všechny osobní údaje, které účastníci poskytli, budou po skončení Soutěže zničeny nebo odstraněny, s výjimkou vítězů cen a účastníků, jejichž fotografie budou použity.
 27. Selhání společnosti Sony týkající se vynucení dodržení veškerých těchto pravidel nebo podmínek nebude představovat zřeknutí se těchto ustanovení.
 28. Pokud místní zákon v zemi trvalého pobytu účastníka neurčí jinak, tato Soutěž, včetně požadavků pro účast a těchto podmínek, se řídí anglickým právem a jakýkoli spor bude předmětem jurisdikce soudů v Anglii a Walesu.